Start
  |     |    
Kategorie
Dodaj Ogłoszenie
Szukaj
Wizytówki             Miasto  
Zamieść Ogłoszenie
  Możliwość dodania do 10 zdjęć
  Wyświetlane od 15 dni do 2 miesięcy
  Możliwość dodania ogłoszeń premium
Zarządzaj Ogłoszeniami
Szukaj Ogłoszeń
<< Pokaż wszystkie
Rainbow, wycieczka Norweskie ABC od 3616 zł
Kategoria: Turystyka / Wycieczki i obozy /
Dodane: 10/02/2020 09:52:11
tydzień temu
W programie:Najpiękniejsze zakątki Norwegii • królewskie Oslo - Amundsen i Wikingowie • zapierające dech w piersiach Ściana Trolli i Droga Orłów • fiordy - niezapomniane widoki • urokliwe Bergen - czyli stara Norwegia • płaskowyż Hardangervidda


Szczegółowy program imprezy:

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach, na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy. Zakwaterowanie i czas wolny (doba hotelowa rozpoczyna się ok. 14-15).
Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Oslo. Zwiedzanie Oslo z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźb Gustawa Vigelanda, przedstawiającymi wszystkie stadia ludzkiego życia. Objazd centrum miasta: główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedra oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta na Bygdøy – „półwyspie Muzeów”, a następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Przejazd w kierunku miejscowości Gol. Dojazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 320 km)
Dzień 3

Śniadanie i wykwaterowanie. Podróż przez malownicze, dzikie krajobrazy płaskowyżu Hardangervidda (największego plateau w Europie), po drodze zobaczymy m.in. słynny wodospad Vøringsfossen. Przeprawa mostem przez fiord Hardanger i przejazd do Bergen. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, w programie m.in. wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd kolejką na wzgórze Fløyen z piękną panoramą Bergen. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicy Bergen. (Trasa ok. 310 km)
Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku miejscowości Flåm, a dalej trasą prowadzącą przez najdłuższy tunel drogowy na świecie - Lærdalstunnelen (o długości 24,5km) do Fodnes skąd przeprawimy się przez najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii Sognefjord (ok. 204 km długości i 1300 metrów głębokości) do Mannheller. Następnie przejazd malowniczą droga w kierunku największego lodowca na kontynencie europejskim – Jostadalsbreen. Przeprawa łodzią przez jezioro i ok. 30-min podejście pod jeden z jęzorów lodowcowych – Nigardsbreen (Uwaga! Podejście pod jęzor lodowca wymaga od uczestników obuwia odpowiedniego do wędrówek górskich). Następnie nasza trasa prowadzić będzie narodowym szlakiem turystycznym Sognefjell przez najwyższą przełęcz Norwegii (do 1 434 m n.p.m.), z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć m.in. najwyższy szczyt norweski – Galdhøpiggen (2469 m.n.p.m.) Dojazd na nocleg w okolicach Boverdalen. (Trasa ok. 430 km)
Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Lom, gdzie zobaczymy jeden z kościołów słupowych – stavkirke. Dalej udamy się w kierunku miasteczka Geiranger i najsłynniejszego fiordu Norwegii – Geirangerfjordu. Przy dobrej pogodzie (za dodatkową opłatą) możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - punkt widokowy położony na wysokości 1500 m n.p.m. i przejazdu ekscytująca Drogą Orłów. Następnie rejs po fiordzie Geiranger, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – trasa wiedzie wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Po dopłynięciu do miasteczka Hellesylt trasa poprowadzi nas do przeprawy promowej przez fiord Storfjord i dalej do urokliwego, portowego miasta Alesund. Wjazd na punkt widokowy Aksla (uzależniony od warunków pogodowych) skąd rozpościera się piękny widok na ocean, góry i miasto. Zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 260 km)
Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu spacer po Alesund. Miasto spłonęło całkowicie w 1904 roku i zostało odbudowane w stylu secesyjnym. Następnie przejazd trasą widokową wzdłuż Storfjordu w kierunku jednej z najsłynniejszych dróg w Norwegii – Drogi Trolli, składającej się z 11 serpentyn, przy której podziwiać będziemy m.in. Stigfossen i Ścianę Trolli. Następnie podróż w kierunku Dombas, a potem piękną doliną Gudbrandsdalen w kierunku Vinstry. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 450 km)
Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Lillehammer, miasta Igrzysk Olimpijskich w 1994 r., gdzie zobaczymy skocznie narciarskie, a przy dobrej widoczności wjazd kolejką na skocznie – podziwianie doliny i jeziora Mjosa. Dalej trasą widokową wzdłuż największego jeziora norweskiego Mjosa udamy się do Oslo. Wejście na słynny gmach Opery Narodowej przypominającej wynurzającą się z fiordu górę lodową, a następnie wizyta w unikatowym skansenie w Oslo. Czas wolny w centrum miasta. Przejazd na nocleg w hotelu w Sandefjord. (Trasa ok. 340 km)
Dzień 8

Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11:00). Następnie transfer na lotnisko Oslo-Torp, wylot do Polski.
Uwagi do programu

- Program może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Aktualne terminy i ceny oraz więcej informacji w Biurze Podróży "Geotour",
pod numerem telefonu:
32-3460306 lub 500556600
e-mailem: geotour@geotour.pl
www.superwakacje.com.pl
www.geotour.com.pl
Kontakt:
BP Geotour
Telefon:
500556600
Email:

Odsłon: 407
      Zobacz Katalog Toruńskich Wizytówek

TORUŃSKIE OGŁOSZENIA
www.torun.net-ogloszenia.pl
Copyright © 2011

Toruń Ogłoszenia - Drobne , Darmowe Ogłoszenia Toruń i okolice

Ogłoszenia Toruń

 

POLECANE STRONY
Tworzenie stron www | Optyk Dębica